Srce mlado po Tebi hrepeni, / o, pridi k meni, Detece, nocoj, / da duša znova v Tebi oživi. (bl. Alojzij Grozde)

Sv. Duh na Ostrem vrhu

Cerkev so začeli po naročilu Anne Crescentije Štubenberške graditi na tem mestu leta 1667. Svetišče je bilo posvečeno in s tem tretji Božji osebi v varstvo izročeno 7. julija 1709.

Osemdeset let pozneje so tu že imeli lokalijo, ki je 4. oktobra 1892 postala samostojna župnija Graško-Sekovske škofije. Pred prvo svetovno vojno je župnijska skupnost štela 1300 prebivalcev. Leta 1919 je župnijo nova meja med Republiko Avstrijo in Kraljevino Jugoslavijo »prepolovila«; danes premore le še okrog 400 prebivalcev. Kot priljubljena romarska in izletniška točka povezuje tukajšnja cerkev dve sosednji deželi z dvema različnima jezikoma v eno samo skupnost Božjih otrok, ki verujejo v Kristusa in jih Sv. Duh napolnjuje s svojimi darovi.

OZNANILA 5. januar - 9. februar 2020