Zazveneli so božični zvonovi … Trpljenje je praznovalo velik praznik upanja in zmagoslavja; utolaženi so bili, ki so izpregledali, da vodi čez Kalvarijo cesta v veselo večnost. (Ivan Cankar)

Sv. Duh na Ostrem vrhu

Cerkev so začeli po naročilu Anne Crescentije Štubenberške graditi na tem mestu leta 1667. Svetišče je bilo posvečeno in s tem tretji Božji osebi v varstvo izročeno 7. julija 1709.

Osemdeset let pozneje so tu že imeli lokalijo, ki je 4. oktobra 1892 postala samostojna župnija Graško-Sekovske škofije. Pred prvo svetovno vojno je župnijska skupnost štela 1300 prebivalcev. Leta 1919 je župnijo nova meja med Republiko Avstrijo in Kraljevino Jugoslavijo »prepolovila«; danes premore le še okrog 400 prebivalcev. Kot priljubljena romarska in izletniška točka povezuje tukajšnja cerkev dve sosednji deželi z dvema različnima jezikoma v eno samo skupnost Božjih otrok, ki verujejo v Kristusa in jih Sv. Duh napolnjuje s svojimi darovi.

OZNANILA 8. december 2019 - 6. januar 2020

MISIJON V MARIBORSKI DEKANIJI »