Vsakodnevna molitev je nabiranje kondicije na trim stezah, molitve za hujše dni, ki jih nihče ne more predvidevati ne glede časa ne glede hudega. (Otmar Črnilogar)

OBHAJANJE ŠMARJEŠKE NEDELJE

Šmarješko nedeljo smo obhajali 17.7.2016 z mašo ob 10. uri.

Poletje je tu in z njim čas, ko goduje naša župnijska zavetnica sv. Marjeta Antiohijska.

Že tradicionalna »šmarješka nedelja« se je odvila v nedeljo, 17. 7. 2016. Obhajali smo sveto mašo, ki jo je vodil Janez LESNIKA, generalni vikar mariborske nadškofije. Po mašni daritvi je sledil blagoslov motornih vozil pred cerkvijo, nakar smo dogodek proslavili še s prijetnim druženjem v Slomškovem domu. Tudi tokrat smo se lahko sladkali z dobrotami izpod pridnih rok gospodinj ter grlo namočili z dobro kapljico.

Ljudje se vedno manj družijo, zato so takšni dogodki prava priložnost za medsebojno druženje in utrjevanje prijateljskih vezi. Bilo je lepo!

Besedilo: Ines Šinko

Foto: Karl Lampreht