Božji mir je resda najprej Božji dar, a je tudi sad našega truda, našega dela, našega boja, našega prizadevanja za notranjo luč in svobodo. (Janez Zupet)

OBHAJANJE ŠMARJEŠKE NEDELJE

Šmarješko nedeljo smo obhajali 17.7.2016 z mašo ob 10. uri.

Poletje je tu in z njim čas, ko goduje naša župnijska zavetnica sv. Marjeta Antiohijska.

Že tradicionalna »šmarješka nedelja« se je odvila v nedeljo, 17. 7. 2016. Obhajali smo sveto mašo, ki jo je vodil Janez LESNIKA, generalni vikar mariborske nadškofije. Po mašni daritvi je sledil blagoslov motornih vozil pred cerkvijo, nakar smo dogodek proslavili še s prijetnim druženjem v Slomškovem domu. Tudi tokrat smo se lahko sladkali z dobrotami izpod pridnih rok gospodinj ter grlo namočili z dobro kapljico.

Ljudje se vedno manj družijo, zato so takšni dogodki prava priložnost za medsebojno druženje in utrjevanje prijateljskih vezi. Bilo je lepo!

Besedilo: Ines Šinko

Foto: Karl Lampreht