Kako čisto drugačno bi bilo naše srečevanje, če bi se srečevali tako, kot da se zadnjikrat vidimo. Potem bi morda izrekli tisto besedo ljubezni, priznanja, zahvale, prošnje za odpuščanje. (Metka Klevišar)

BELA KRAJINA

V soboto, 13. julija, smo se zbrali sošolci ob 40-letnici posvečenja in 39. obletnici smrti našega sošolca Jureta Ivanušiča, ki se je smrtno ponesrečil eno leto po posvečenju.

Jure je bil doma v župniji Preloka v Beli krajini, kjer smo se tokrat zbrali. Somaševanje je vodil naš sošolec beograjski nadškof Stanislav Hočevar. Sorodniki pokojnega Jureta in domačini so nam pripravili lepo in gostoljubno srečanje. Prilagam nekaj slik s srečanja ter posnetkov Bele krajine in Dolenjske (poleg Preloke še cerkev v Žužemberku, rojstna hiša škofa Baraga ter grad Bogenšperg).