V prihodnost moremo gledati le, če stojimo na trdnih tleh in se zavedamo svojih korenin, narodne kulture, krščanstva in bogatega ljudskega izročila. (Alojzij Šuštar)

SREČANJE SV. DUH 8. julij 2018

SREČANJE SOSEDOV PRI SV. DUHU NA OSTREM VRHU

V nedeljo, 8. julija, je bilo pri Sv. Duhu na Ostrem vrhu  "srečanje sosedov". Somaševanje sta vodila graški škof Wilhelm in mariborski nadškof Alojzij.

Lepemu in povezujočemu srečanju bratov in sester po veri s te in one strani "meje" je dala grenak priokus dokaj skromna udeležba - predvsem z naše strani - tako iz župnije Sveti Duh kot iz selniške župnije.

Morda se počasi, a vztrajno vračamo v čase prvih kristjanov, ko jih je bilo zelo malo. Sicer pa nam velja Jezusova beseda: "Kjer sta dva ali so trije zbrani v mojem imenu, tam sem jaz sredi med vami"!

Tudi mi smo čutili, da nas povezuje Gospod!

Franc Pečnik, župnik