Skupaj nas žeja po svobodi in skupaj hrepenimo po Bogu, ko Bog hrepeni po nas: da se potopi v naše življenje, da nas potopi v svojega Duha. (Pavle Jakop)

SREČANJE SV. DUH 8. julij 2018

SREČANJE SOSEDOV PRI SV. DUHU NA OSTREM VRHU

V nedeljo, 8. julija, je bilo pri Sv. Duhu na Ostrem vrhu  "srečanje sosedov". Somaševanje sta vodila graški škof Wilhelm in mariborski nadškof Alojzij.

Lepemu in povezujočemu srečanju bratov in sester po veri s te in one strani "meje" je dala grenak priokus dokaj skromna udeležba - predvsem z naše strani - tako iz župnije Sveti Duh kot iz selniške župnije.

Morda se počasi, a vztrajno vračamo v čase prvih kristjanov, ko jih je bilo zelo malo. Sicer pa nam velja Jezusova beseda: "Kjer sta dva ali so trije zbrani v mojem imenu, tam sem jaz sredi med vami"!

Tudi mi smo čutili, da nas povezuje Gospod!

Franc Pečnik, župnik