OBLJUBA DELA DOLG

PEŠ ROMANJE NA SVETE VIŠARJE

Naš pregovor pravi: "Obljuba dela dolg"! Obljubo potem velja izpolniti. Vendar ljudje velikokrat na dane obljube radi pozabimo. To pa nikakor ne velja za našega župljana Ludvika GOSAKA. V težki življenjski preizkušnji se je zaobljubil, da bo v zahvalo za Božjo pomoč in Marijino priprošnjo peš poromal na znano božjo pot - na Svete Višarje - tja in nazaj. To obljubo je v preteklih dneh tudi izpolnil, kar "dokazujejo" tudi fotografije. Ob tem romarskem "podvigu" se mu zahvaljujemo za pogum, zvestobo dani obljubi in tudi za molitve ter žrtve, ki jih je namenil tudi za naš duhovni blagor. Ludvik, Bog Te živi!

Franc Pečnik, župnik